Menu
Váš košík je prázdný.

Dobrodružné outdoorové teambuildingy

Nastavte si cenu zážitku dle vašich preferencí

Cena zážitku:
10 000 Kč
-+
Poukaz na zážitek platí 12 měsíců od jeho objednání.

K čemu je dobrý teambuilding?

 

Teambuilding je ideálním prostředkem k zlepšení mezilidských vztahů, sociální interakce a tím dosažení větší kolektivní spolupráce. Pomocí teambuildingu se zvyšuje snaha o dosažení pracovních úkolů i splnění důležitých cílů. Úspěch teambuildingu závisí na správném načasování, navržení a vedení vhodného programu, sběru informací, přijetí zpětné vazby od týmu a vyhodnocení dosažených výsledků.

Jak to všechno proběhne

Aby byl teambuilding přínosný, nemusí zabrat spoustu času. Náš jednodenní nebo dvoudenní kurz může mít na následný výkon týmu významný dopad. Výkon je to hlavní, co by měly týmy v kurzu nabýt. Každý tým je jedinečný, má jiné problémy, potřeby a dynamiku. Proto i naše jednotlivé kurzy jsou vždy originální a vznikají přímo na míru konkrétní skupině nebo pracovnímu kolektivu.

Jednotlivé teambuildingové programy zasazujeme do outdoorového prostředí a spojujeme je s nádechem adrenalinových dobrodružství. Blízký kontakt člověka s přírodou navíc vytváří pozitivní prostředí pro efektivní spolupráci, vytváří důvěru a jednotu.

Témata

Za pirátským pokladem 
Piráti odedávna usilovali o nalezení prastarého pokladu. Pergamen s tajnou zprávou a kus staré mapy jsou zprvu jedinými pomocníky na dobrodružné cestě za pokladem. Správná navigace i zdolání nejrůznějších nástrah dovede hledače k vytouženému cíli…

Tento teambuilding obsahuje motivační prvek: soupeření mezi skupinkami pirátů. Kdo získá jako první indicie potřebné k nalezení pokladu? Rozdělí se s ostatními nebo si ho nechá pro sebe? Skupinová dynamika, ze které řada teambuildingů těží, se projeví právě tam, kde vítězem může být jen jeden.

Ztraceni 
Skupina trosečníků se snaží dostat zpět do civilizace. Pokud chce celý tým přežít, musí brzy začít spolupracovat na primárních úkolech. Vybudovat přístřeší, najít zdroj pitné vody, zajistit jídlo, rozdělat oheň, apod. Aby ztracenci nalezli cestu zpátky, budou muset zajistit komunikaci se světem…

Teambuilding se může zaměřit na více aspektů fungování týmu. Problém přežití vyžaduje dobrou komunikaci, rychlé rozhodování a spolupráci. Náročnější, avšak vítězný program.

Dobytí Mount Everestu 

Tato akce si nic nezavdá s opravdovou horolezeckou expedicí. Ze základního tábora účastníci společnými silami překonávají cestu na vrchol. Cíl je daleko a je třeba hledat bezpečnou trasu a vypořádat se s nástrahami, které provázejí každou horolezeckou expedici. Teprve zde se projeví vytrvalost, trpělivost a soudržnost skupiny. Podíváte se i vy na střechu světa nebo radši zůstanete dole?

Outdoor teambuilding vyžadující určitou tělesnou kondici, nicméně dostupný každému zdravému a odhodlanému člověku. Přes den fyzické aktivity, večer zpětná vazba s čajem v ruce. Kdo dokáže být dobrým teamleaderem? Jak si dokáže tým poradit s krizovými situacemi? Jak zachází se slabšími členy? Tento teambuilding je zaměřený na podporu v týmu, leadership a spolupráci.

Po stopách pašeráků 

Celá akce musí probíhat v naprosté tajnosti. Členové odboje potřebují dopravit důležitou zprávu kolegům do DDR, propašovat zboží a převést přes hranice důležité osoby. Pohybují se po lesních pašeráckých stezkách, ukrývají se v doupětech. Mezi sebou domlouvají radiovysílačkami v kódované abecedě a musí se maskovat před pohraniční stráží. Pokud je někdo chycen, nesmí prozradit ostatní, jinak se celý odboj ocitne v ohrožení…

Teambuildingová aktivita více technicky zaměřená. Účastníci si zažijí, jaké to je, nést zodpovědnost za celou skupinu, řeší šifry, pracují s navigační technikou, staví pasti a řeší úkoly. Jde spíše o dynamickou formu teambuildingu v krásné přírodě uprostřed lesů a skal.

Anděl na horách 
Vydejme se zpět do padesátých let minulého století a s revizorem Gustavem Andělem to pořádně roztočme v zasněžených Vysokých Tatrách. Hlavní úkol je zdánlivě jednoduchý, jako detektivové amatéři si tajně proklepneme budoucí snachu Věru. Úkol zdánlivě triviální však překvapivě nabírá na složitosti a mladá generace se jen tak lehce nevzdává.

Při zimních radovánkách se nejenom dokonale odreagujete, ale také prověříte si svůj důvtip, vytrvalost a svou zručnost i přesnost. Při plnění jednotlivých úkolů dokonale posílíte spolupráci v týmu. Účastníci budou rozděleni do skupin. Jejich úkolem bude překonat nejrůznější překážky, plnit jednotlivé úkoly, vyhýbat se nastraženým léčkám a především společně táhnout za jeden provaz.

Staňte se agentem 007 

Přijeďte si užít netradiční teambuilding ve stylu Army, ve kterém si vyzkoušíte různé vojenské disciplíny. Jízda v transportéru BVP-1 bude neopakovatelným zážitkem.

Celý den bude ve stylu „AGENT 007“. Účastníci budou rozděleny do několika týmů. Budou muset překonávat nejrůznější překážky, plnit úkoly a především soutěžit formou zábavy. Zažijí nezapomenutelný adrenalin, budou řešit různé kódy a šifry. V jednotlivých skupinách budou účastníci odkázáni na spolupráci a dokonalou souhru. Pro nejlepší tým bude překvapení v podobě balíčků ve stylu Army.

Zlatokopecká výprava 
Přesuneme se na Klondike, kde budeme stejně jako spisovatel Jack London prožívat zlatou horečku. Zlatokopové byli drsní hoši, proto i Vy budete muset před samotnou výpravou projít zlatokopeckým výcvikem, aby jste byli připraveni na dalekou cestu a všechny nástrahy, které Vás na ní čekají.

Při této zlatokopecké hře budeme plnit spoustu úkolů pro posílení týmové spolupráce.

Projekt 
„Vážený týme, zítra odpoledne se koná na náměstí jarmark. Zde máte k dispozici papíry, špejle, plastelínu a látky. Za použití pouze tohoto materiálu máte za úkol přijít zítra v pět hodin s výdělkem tisíc korun. Jak to uděláte a kdo všechno se zapojí, je jen na vás. Přistupujte k tomu však jako k reálnému projektu. 24 hodin do konce úkolu se vám odpočítává - tři, dva jedna… teď! “

Stěžejním bodem tohoto typu teambuildingu je zpětná vazba na práci v týmu. Reálný avšak netradiční problém pod drobnohledem pozorovatelů odkryje trhliny ve spolupráci a komunikaci týmu. Zpětnou vazbou umožníme jednotlivcům náhled na jejich práci v týmu a možnosti zlepšení.

....abychom nezapomněli

Nezaujalo Vás žádné z námi navržených témat? Nevadí. Jsme flexibilní, kreativní a vyjdeme Vám vstříc. Po vzájemné dohodě zkusíme vytvořit teambuilding podle Vašich představ, stačí nás jen kontaktovat!

Podobné zážitky

Copyright © 2024 - Společnost DODO land